انواع تخت بیمارستانی

انواع تخت بیمارستانی صحرایی

محصولات ارائه شده در تجهیزات پزشکی صحرایی شامل انواع تخت بیمارستانی و تجهیزات بیمارستانی و پزشکی می باشد. در محصولات ما می توانید تخت بیمارستانی مکانیکی و تخت برقی بیمار، تخت بیمارستانی شکن دار، تخت های CPR و تخت زایمان را مشاهده نمایید.

تجهیزات پزشکی صحرایی به غیر از تخت بیمارستانی، تجهیزات اتاق بیمار نظیر کمد و لاکر، پله و ترالی و … را نیز تولید می نماید که برای مشاهده آنها می توانید از صفحه سایر تجهیزات بیمارستانی صحرایی بازدید نمایید. برای خرید تخت بیمارستانی و استعلام قیمت تخت بیمارستانی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا با ما تماس بگیرید. یکی از اهداف صنایع پزشکی صحرایی تولید تخت بیمارستانی برای منزل می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

 

تخت بیمارستانی

منظور از تخت بیمارستانی یا تخت بستری تختی است که برای استراحت بیمار در طول 24 ساعت بستری مورد استفاده قرار می گیرد . از آن جایی که بیمارستان خانه دوم بیمار در طول درمان به حساب می آید نباید شرایط به گونه ای باشد که دچار مشکلاتی از قبیل عدم راحتی بیمار هنگام خواب، عدم سهولت در جا به جایی و غیره شود . از تخت های بیمارستانی نسبت به امکانات در بخش های مختلف استفاده می شود . تخت ها نسبت به شرایط مورد نیاز بیمار باید دارای امکانات متفاوت بوده و قابل اتصال دستگاه هایی مورد نیاز برای بیمار باشد.

انواع تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی دارای انواع گوناگونی می باشد که نسبت به کاربردشان تقسیم بندی می شوند . از انواع گوناگون تخت ها می توان به تخت بیمارستانی شکن دار، تخت معاینه بیمار، تخت بستری بیمار، تخت بستری اطفال، تخت سی پی آر، تخت زایمان یا ژنیکولوژی، تخت سی سی یو و آی سی یو، تخت الکتریکی و غیره اشاره کرد.

از نظر نحوه کارکرد نیز تخت های بیمارستانی به دو دسته تخت بیمارستانی برقی و تخت بیمارستانی مکانیکی (هندلی) تقسیم می شوند.

تخت های مورد استفاده در بیمارستان در انواع متحرک و ثابت می باشند. این تخت ها را می توان از نظر جنس (پلاستیکی، تمام ABS، فلزی و …) نیز تقسیم بندی نمود. همچنین برخی از تخت ها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند که این امر نیز تخت ها را از یکدیگر متفاوت خواهد کرد.

انواع تخت بیمارستانی بر اساس مکانیزم

تخت های بیمارستانی با توجه به نوع سیستم کنترلشان به دو دسته کلی تقسیم می گردند.

تخت بیمارستانی مکانیکی

در تخت بیمارستانی مکانیکی از اهرم های مکانیکی برای جا به جایی و تغییر موقعیت در نواحی مختلف استفاده می شود.

تخت برقی

تخت برقی توسط موتورهای الکتریکی و کنترل ها تغییر موقعیت در زوایای مختلف را برای بیماران و همراهانشان آسان می نمایند.

انواع تخت بیمارستانی بر اساس تعداد شکن

به قسمت های مختلف تخت که تغیر زاویه می دهند شکن می گویند تخت شکن دار دارای انواع مختلفی می باشد.

تخت تک شکن

تخت بیمارستانی تک شکن تنها فابلیت تغیر زاویه در ناحیه سر بیمار را دارد.

تخت دو شکن

در تخت دو شکن تغیر زاویه در ناحیه سر و پای بیمار صورت می گیرد.

تخت سه شکن

در تخت سه شکن تغیر موقعیت تخت ها علاوه بر سر و پا در یک قسمت متحرک دیگر بین این دو ناحیه صورت می گیرد.

انواع تخت بیمارستانی با توجه به کارایی

تخت معاینه

از این نوع تخت ها جهت معاینه بیماران در مراکز درمانی استفاده می شود. تخت معاینه معمولا دو شکن بوده و دارای پایه های فلزی می باشند. سطح روی آن ها توسط چرم و یا فوم های قابل شستشو پوشانده شده است.

تخت بستری

تخت بستری بیمارستانی در انواع مختلفی تولید می گردد. از تخت های بستری علاوه بر مراکز درمانی در منازل نیز استفاده می شود. تخت های بستری دارای امکاناتی می باشند که طول درمان را برای بیماران و همراهانشان آسان تر می نمایند.

تخت بستری اطفال

تخت بستری اطفال در ابعاد کوچک تری به نسبت سایر تخت ها تولید گردیده و دارای سایدهای با نرده های با فاصله کمتر می باشند. علاوه بر آن این تخت ها دارای چرخ هایی جهت آسان نمودن جا به جایی می باشند. این تخت ها نوعی از انواع تخت بیمارستانی سفارشی هستند که با توجه به نیاز تولید می شوند.

تخت CPR

از این نوع تخت ها در بخش های مراقبت ویژه استفاده می شود. کفه های تخت CPR از جنس نارسانای جریان الکتریسیته بوده تا از این برق گرفتگی جلوگیری نماید. به دلیل فشارهای زیادی که به این تخت ها وارد می گردد باید از جنس مقاوم تهیه گردند.

تخت ریکاوری

تخت ریکاوری برای جا به جایی بیماران بین بخش های مختلف بیمارستان استفاده می شود. ارتفاع و امکانات این تخت ها به گونه ای می باشد که می توان به راحتی بیماران را در بخش ها و بین اتاق ها جا به جا کرد.

تخت معاینه زنان

تخت معاینه زنان یا تخت ژنیکولوژی در مراکز درمانی و مطب پزشکان زنان مورد استفاده قرار می گیرند. برای انجام معاینات پزشکی و مراقبت های پیش و پس از زایمان استفاده می شوند. در تمامی قسمت های این تخت ها از پوشش ABS استفاده شده که باعث سهولت در نظافت و ضدعفونی آن ها می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تخت بیمارستانی، آشنایی با تخت بیمارستانی صحرایی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.