تخت بیمارستانی گزینه ای ایمن برای استفاده در بخش های مختلف مراکز درمانی و منزل می باشد. در واقع این تخت ها برای مراقبت و ایجاد امنیت بیماران بستری شده در بیمارستان ها ساخته شده اند. انواع تخت بیمارستانی به گونه ای طراحی گردیده اند که برطرف کننده نیازهای بیمارهای بستری شده هستند. علاوه بر بستری، از آن ها به عنوان وسیله ای جهت جا به جایی بیماران بد حال استفاده می شود. به طور کلی این تخت ها برای پاسخگویی به خواسته های جسمی بیماران طراحی و تولید می گردند. ساده ترین نوع تخت های بیمارستانی را می توان تخت های مکانیکی دانست.

تخت مکانیکی

در این مدل از تخت های بیمارستانی برای تغییر زاویه در حالت های مختلف و همچنین برای تنظیم ارتفاع تخت از اهرم های دستی استفاده می نمایند. تخت بیمارستانی مکانیکی دارای 3 اهرم متفاوت بوده که هر کدام به منظور تغییر موقعیت مختلف تخت مورد استفاده قرار گرفته و به صورت چرخشی استفاده می شوند. پرستاران و همراهان بیماران می توانند با چرخاندن این هندل ها و تغییر شکن، تخت را نسبت به نیاز بیمار در موقعیت های مختلف تنظیم نمایند.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی فلزی - تخت بیمارستانی مکانیکی

این تخت ها به سه دسته کلی تخت های مکانیکی تک شکن، تخت های مکانیکی دو شکن و تخت های مکانیکی سه شکن تقسیم می شوند. در این نوع از تخت ها جک ها یا بالابرهای متصل به اهرم ها عملیات بالا بردن شکن ها را انجام می دهند. از این رو راحتی حرکت جک ها برای حرکت شکن های تخت بسیار مهم می باشد.

حفاظ های نصب شده در کناره های این تخت ها سبب ایجاد حس امنیت و آرامش در بیماران می گردد. لازم به ذکر است که این حفاظ ها متحرک بوده و در صورت نیاز می توان با فشردن دکمه مخصوص آن ها را به پایین هدایت کرد تا بیماران برای پایین آمدن از تخت دچار مشکل نگردند.

از دیگر امکانات موجود در این نوع از تخت ها می توان به وجود چرخ های فلزی ترمزدار در زیر 4 پایه ثابت آن ها اشاره نمود که سبب راحتی در جا به جایی تخت ها می گردند. همچنین ابعاد این تخت ها آن ها را از تخت های معمولی متمایز نموده که در راحتی و حس امنیت بیماران بی تاثیر نخواهد بود. تخت های مکانیکی از قیمت پایین تری نسبت به سایر تخت ها برخوردار بوده و از همین جهت علاوه بر مراکز درمانی، تخت بیمارستانی مناسبی برای استفاده در منزل می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تخت بیمارستانی صحرایی، انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای اطلاع از نکات خرید تخت بیمارستانی و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی و تخت بیمارستانی مناسب برای منزل با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرایی