همان طور که می دانید تخت بستری جهت اراِئه خدمات به بیماران تولید می گردند. بیماران از زمان ورود به بیمارستان تا لحطه خروج بنا به نوع نیازشان بر روی انواع تخت بیمارستانی بستری می گردند. این تخت ها با توجه به امکاناتی که دارند تاثیر بسزایی در روند بهبودی بیماران داشته و حس امنیت و آرامش را به آن ها القا می نماید.

استفاده از تخت بستری در بیمارستان

به طور کلی می توان خدمات بیمارستانی را به سه دسته سرپایی، اورژانس و بستری تقسیم نمود. از این رو، تخت های بیمارستانی با توجه به خدمات پزشکی قابل ارائه، به دو دسته تخت بستری بیمار و تخت های معاینه تقسیم می گردند. تخت های بستری معمولا جهت بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به بیش از یک روز بستری دارند و همچنین تخت های معاینه جهت بیمارانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که کمتر از نصف روز نیاز به بستری خواهند داشت.

تخت بستری

تخت های بستری به تخت هایی القا می گردند که برای استراحت بیماران در طول 24 ساعت بستری مورد استفاده قرار می گیرند و می توان گفت جزء اساسی ترین تجهیزات بیمارستانی به حساب می آیند. این تخت ها دارای طراحی ها و مدل های متفاوتی بوده که با توجه به نوع درمان بیماران در بخش های مختلف مراکز درمانی، درمانگاه ها و یا مطب ها مورد استفاده قرار می گیرند.

تخت های بستری جهت بیمارانی که نیاز به مراقبت های بیشتر و یا ویژه دارند مورد استفاده قرار می گیرند. بیماران با توجه به طول مدت درمان کوتاه یا بلندی که دارند نیاز به راحتی و کاهش احتمال دردهای ناحیه آسیب دیده خواهند داشت. در نتیجه انتخاب تخت بستری مناسب و استاندارد یک امر مهم و حیاتی می باشد.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی تمام ABS - تخت بیمارستانی برقی

انواع تخت بستری

به طور معمول تخت های بستری به 2 دسته مکانیکی و برقی تقسیم می شوند. لازم به ذکر است که مشکل اصلی مرغوب بودن تخت های بیمارستانی، شکن ها و فوم های راحت می باشند. شکن ها در زیر فوم ها قرار گرفته و به منظور تنظیم تخت در حالت های مختلف طراحی گردیده است. تخت های بستری از نظر ساختار به سه دسته تک شکن، دو شکن و سه شکن تقسیم می شوند.

تخت های تک شکن

این نوع از تخت های بیمارستانی بستری توسط هندل های مکانیکی قادر به جا به جایی موقعیت سر بیمار می باشند.

تخت های بستری دو شکن

در این نوع از تخت های بستری از دو نوع شکن متفاوت در ناحیه سر و پای بیمار بهره گرفته شده که قابلیت تنظیم موقعیت در ناحیه سر و پای بیمار را ایجاد می نماید.

تخت های بستری سه شکن

تخت های بیمارستانی سه شکن از کامل ترین نوع تخت های بیمارستانی به حساب آمده که دارای 3 شکن در نواحی سر، پا و کمر بیمار می باشند و قابلیت تنظیم ارتفاع کلی تخت نیز اضافه گردیده که باعث سهولت در جا به جایی بیماران می گردد. این نوع تخت ها در دو مدل مکانیکی و برقی تهیه و تولید می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با  تخت بیمارستانی صحرایی، انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی مخصوصا تخت بیمارستانی برای منزل و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید. می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرایی