تخت های بیمارستانی دارای انواع متفاوتی بوده و دارای قیمت های متنوعی می باشند. یکی از اصلی ترین تصمیماتی که می بایست برای عزیزانتان که در منزل بستری هستند گرفت انتخاب یک تخت مناسب می باشد.

زیرا تخت های معمولی ممکن است مشکلاتی را برای بیماران و پرستارانشان به وجود آورند. یکی از مهم ترین مشکلات موجود در تخت های معمولی، عدم امکان جا به جایی راحت بیمار و علاوه بر آن تغییر موقعیت تخت به منظوره استرلیزه کردن تخت و اتاق بیمار می باشد. از طرفی دیگر چون بیماران در تمام طول شبانه روز بر روی این تخت ها در حال استراحت هستند، تخت ها باید شرایط مناسب برای جا به جایی، خواب، صرف غذا و ایمنی بیمار را فراهم نماید. ما استفاده ار تخت بیمارستانی را به شما پیشنهاد می دهیم.

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی - کد 104 - تخت بیمارستانی صحرایی

 

برتری استفاده از تخت های بیمارستانی

گاهی اوقات در برخی از بیماران نیاز به نصب تجهیزات اضافی در بدنه تخت می باشد. لذا تخت های مورد استفاده برای این بیماران باید از نوعی انتخاب گردند که قابلیت نصب تجهیزات اضافی را داشته باشند. به طور کلی یکی از اصلی ترین دلایل نیاز به تخت های بیمارستانی امکاناتی می باشند که نسبت به تخت های معمولی دارند. در زیر به برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود.

ابعاد تخت های بیمارستانی

این تخت ها در مقایسه با تخت های معمولی از ابعاد بزرگتری برخوردار هستند. ابعاد استاندارد این تخت ها شامل طول 220 سانتی متر و عرض 110 سانتی متر می باشد. ارتفاع پایه ثابت آن ها 75 سانتی متر بوده و در تخت هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، این ارتفاع از 38 سانتی متر تا 100 سانتی متر متغیر می باشد.

حفاظ های جانبی

از دیگر مواردی که باعث متمایز شدن تخت های بیمارستانی از تخت های معمولی می گردد، حفاظ جانبی می باشد. این حفاظ ها در ایجاد احساس امنیت و آرامش در بیماران نقش بسزایی دارند. ریل های جانبی که در دو طرف تخت های بیمارستانی نصب گردیده اند از جنس فلزات مرغوب تهیه گردیده و متحرک می باشند. آن ها تنها با فشار دادن دکمه ای که در قسمت پایینی آن ها تعبیه گردیده است در مواقع لازم باز و بسته می شوند. وجود ریل های جانبی باعث می شود که بیماران ترس از افتادن از تخت را نداشته باشند.

چرخ های متحرک

نصب چرخ های متحرک قفل شونده در زیر پایه های ثابت تخت های بیمارستانی باعث سهولت در جا به جایی بیمار بر روی انواع سطوح می گردد. مزیت استفاده از این چرخ ها زمانی به چشم می آید که شما می توانید به وسیله این چرخ ها تخت های بیمارستانی را به راحتی جا به جا نمایید. قفل های موجود در این چرخ ها به شما این امکان را می دهند که در مواقعی که نیاز به جا به جایی ندارید آن ها را قفل نموده تا از تکان های احتمالی تخت ها جلوگیری نمایید.

وجود شکن ها در تخت های بیمارستانی

یکی دیگر از مواردی که تخت های بیمارستانی را از تخت های معمولی متمایز می نماید، قابلیت تغییر زاویه می باشد. به این نقاط قابل تغییر شکن می گویند. وجود شکن ها به بیماران کمک می نمایند که به راحتی در موقعیت های دلخواهشان قرار گیرند. با توجه به میزان وخامت حال بیماران تخت های تک شکن،  دو شکن و سه شکن توصیه می شوند.

بنابراین می توان به این موضوع اشاره نمود که تخت های بستری  بر خلاف اسمشان تنها جهت استفاده در بیمارستان ها نبوده بلکه از این نوع تخت ها در منازل نیز استفاده می شود. تخت های بیمارستانی با توجه به امکاناتشان بهترین کیفیت را برای استراحت و طی کردن دوره درمان ایجاد می نمایند.

با توجه به نیاز بیمار، می توان نمونه های مختلفی از تخت های بیمارستانی را انتخاب نمود. یه طور مثال عده ای از بیماران نیاز به تخت های بیمارستانی معمولی داشته و یا در بیمارانی که دچار شکستگی های زیادی هستند تخت بیمارستانی شکن دار نیاز می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با  تخت بیمارستانی صحرایی، انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی مخصوصا تخت بیمارستانی برای منزل و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید. می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرایی