همان طور که در مقالات قبل به آن اشاره کردیم از تخت بیمارستانی به منظور استراحت و مراقبت از بیماران و سالمندان استفاده می شود. تفاوت تخت معمولی و تخت بیمارستانی به علت ویژگی های خاص این تخت ها می باشد. از جمله ویژگی های آن ها می توان به قابلیت تنظیم ارتفاع کلی تخت، سری تخت و قسمت پایین تخت اشاره نمود. این تخت ها دارای ریل و حفاظ جانبی بوده وکه قابل باز و بسته شدن می باشند. هم چنین دارای کنترل کننده هایی جهت تنظیم تخت می باشند. تخت های بیمارستانی در انواع مختلف شامل تخت بیمارستانی برقی و تخت بیمارستانی مکانیکی تولید می گردد.

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی - کد 104 - تخت بیمارستانی صحرایی

تخت بیمارستانی مکانیکی

تخت های مکانیکی یکی از انواع تخت ساده بیمارستانی بوده و دارای قابلیت تنظیم در ناحیه سر و پای تخت می باشد. این تنظیمات همان طور که از اسمش پیداست توسط اهرم های مخصوص و به صورت دستی انجام می گردد. این مدل تخت ها در 3 مدل تک شکن، دو شکن و سه شکن طراحی و تولید می شوند. هندل های دستی به شما این امکان را می دهند تا به راحتی شکن ها را در زاویه مورد نظر خود قرار دهید. در تخت های مکانیکی با استفاده از رویه های توری امکان عبور و مرور هوا در زیر بیمار امکان پذیر بوده واز ایجاد زخم بستر جلوگیری می کند. تحمل وزن این نوع تخت ها تا 180 کیلوگرم می باشد.

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی - کد 106 - تخت بیمارستانی صحرایی

تخت بیمارستانی برقی

تخت های برقی نسبت به تخت های مکانیکی از تکنولوژی پیشرفته تری برخوردار هستند. تخت های برقی از لحاظ امکانات و راحتی بسیار با تخت های مکانیکی متفاوت هستند. در این نوع تخت ها از موتور الکتریکی جهت تغیر موقعیت قسمت های مختلف تخت استفاده می شود. در تخت برقی، موتورها و کنترل پنل های موجود در تخت، زوایای مختلف را تنظیم کی  می کند. در بعضی از تخت های برقی کاهش ارتفاع کلی توسط موتور ها صورت می گیرند. تخت های برقی با توجه به امکاناتشان به 3 دسته یک شکن، دو شکن وسه شکن تقسیم می شوند. تخت سه شکن به نسبت دو نوع دیگر دارای امکانات بیشتری بوده وعلاوه بر تغییر زاویه در حالت های مختلف دارای قابلیت تنظیم ارتفاع کلی تخت جهت سهولت در جابجایی بیمار می باشند. تخت های برقی باعث سهولت در جا به جایی زوایای مختلف گردیده و بیماران و همراهانشان تنها با فشردن یک دکمه می توانند تنظیم دل خواه خود را انجام دهند.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی تمام ABS - تخت بیمارستانی برقی

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با  تخت بیمارستانی صحرایی، انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی مخصوصا تخت بیمارستانی برای منزل و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید. می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرایی