تخت بیمارستانی تختی است که فراهم کننده شرایط استراحت بیمار در طول 24 ساعت می باشد. تخت بیمارستانی جزء لوازم اصلی بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشد. با گسترش تکنولوژی هر روز انواع جدیدی از تخت های بیمارستانی به بازار عرضه می شود. در این مقاله قصد داریم تفاوت تخت بیمارستانی تک شکن، دو شکن و سه شکن را معرفی کنیم.

انواع تخت بیمارستانی شکن دار و مزایای آن

تخت های بیمارستانی شکن دار (تک شکن، دو شکن و سه شکن) به دو صورت مکانیکی و برقی تولید می شوند.

تخت بیمارستانی تک شکن

در تخت های بیمارستانی تک شکن تنظیم ارتفاع در ناحیه کمر و تنها زاویه سر تغییر زاویه می دهد که به وسیله کنترل های برقی و یا هندل دستی انجام می شود. در تخت تک شکن قسمت زیر سر از زاویه 0 تا 80 درجه تغییر پیدا می کند. وقتی بیمار بر روی این تخت استراحت می کند با توجه به تغییر شکن ایجاد شده و به علت شیبی که زیر سر بیمار ایجاد می شود ممکن است بیمار زیاد راحت نباشد.

از این مدل تخت ها بیشتر در درمانگاه ها یا به عنوان تخت بیمارستانی در منزل ستفاده می شود .

از تخت بیمارستانی یک شکن تجهیزات پزشکی صحرائی دیدن فرمایید.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی فلزی - تخت بیمارستانی مکانیکی- تخت بیمارستانی یک شکن

تخت بیمارستانی دو شکن

تخت های بیمارستانی دو شکن دارای قابلیت تنظیم زاویه در ناحیه بالا تنه و قسمت زیر پا را دارد که در این مدل هم تنظیم ارتفاع هم به صورت مکانیکی و هم برقی انجام می شود .

تخت دو شکن به طور کلی برای بیمارانی طراحی شده که مشکل شکستگی زانو به پایین دارند و یا باید به هر علتی پاهای خود را آتل یا گچ بگیرند و هیچ زاویه ای بین مفصل ران و زانو ایجاد نمی شود و به طور کلی می توان گفت که زانو هیچ زاویه ای ندارد.

از تخت بیمارستانی دو شکن تجهیزات پزشکی صحرائی دیدن فرمایید.

تخت بیمارستانی سه شکن

در تخت های بیمارستانی سه شکن قابلیت تنظیم زاویه در ناحیه بالا تنه، تنظیم شیب ران پا و بالا آمدن ساق پا امکان پذیر می باشد . تخت های بیمارستانی سه شکن از بهترین نوع تخت های بیمارستانی هستند که هم به صورت مکانیکی و هم برقی تولید می شوند. نه تنها بر روی سر و پای تخت بلکه یک قسمت متحرک دیگر در مابین این دو وجود دارد. این نوع تخت ها برای بیمارانی که مشکل حاد حرکتی و یا دچار سکته و یا کهولت سن و دچار شکستگی لگن شده اند و نمی توانند به هر علتی حرکت کنند مناسب می باشد.

از نمونه تخت های بیمارستانی سه شکن تجهیزات پزشکی صحرائی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخت بیمارستانی سه شکن برقی – کد 101

تخت بیمارستانی سه شکن برقی – کد 102

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی – کد 103

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی – کد 104

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی – کد 105

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی – کد 106

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی ABS - تخت بیمارستانی برقی - تخت بیمارستانی سه شکن

بنا به نیاز بیمار ممکن است از تخت بیمار در انواع تک شکن، دو شکن و سه شکن در منزل یا بیمارستان استفاده شود. از وجود شکن یکی از موارد تفاوت تخت بیمارستانی و تخت خواب معمولی می باشد که در صورت انتخاب درست تعداد شکن، استراحت راحت تری برای بیمار فراهم می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع تخت بیمارستانی و آشنایی با تخت بیمارستانی صحرائی و انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرائی