انتخاب تخت بیمارستانی

همان طور که می دانید تخت های بیمارستانی به منظور تامین ایمنی، راحتی و تحرک برای طیف وسیعی از بیماران با شرایط و برنامه های درمانی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از تخت بیمارستانی فراتر از محیط بیمارستان و در منزل نیز استفاده می شود. قطعا شما در زمان انتخاب تخت به اولین چیزی که توجه می نمایید این است که راحت ترین تخت را برای عزیزانتان انتخاب و تهیه نمایید. ما در اینجا راهنمایی های لازم را جهت خرید تخت مناسب برای بیماران را عنوان خواهیم نمود.

اولین چیزی که باید در انتخاب تخت های بیمارستانی مد نظر قرار دهید تغییر وضعیت آن ها است. تمامی تخت های بیمارستانی دارای قابلیت تنظیم در موقعیت های متفاوت هستند. نوع خاص تخت ها به نحوه تنظیم و تعداد تظیمات آن ها بستگی دارد. همان طور که می دانید تعداد شکن در تخت بیمارستانی یکی از مشخصه های مهم تخت بیمارستانی است که بر انتخاب آن تاثیر گذار است. برای انتخاب تخت بیمارستانی مناسب برای منزل می بایست نیازهای بیمار را در نظر گرفت و با توجه به نوع نیاز وی و مدت زمان استراحت وی بر روی تخت، تخت تک شکن، تخت دو شکن یا تخت سه شکن انتخاب نمایید.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی ABS - تخت بیمارستانی برقی - تخت بیمارستانی سه شکن

انواع تخت بیمارستانی

مورد دیگری که باید به آن توجه شود تاثیر نوع تخت بر انتخاب تخت بیمارستانی می باشد. تخت برقی و مکانیکی خصوصیات خاص خود را دارند:

تخت برقی

این نوع از تخت های بیمارستانی به طور کامل به صورت الکتریکی تغذیه می شوند. تغییر وضعیت در ناحیه سر، پا و تنظیم ارتفاع آن ها را می توان با کنترل از راه دور یا کنترل پنل های موجود بر روی بدنه تخت انجام داد. تخت بیمارستانی برقی به بیمار این اجازه را می دهند تا به توانند به راحتی تخت خود را در موقعیت دلخواهشان تنظیم نمایند. در صورت تهیه تخت های برقی بیماران، پرستاران و یا مراقبان برای تغییر وضعیت تخت به هیچ عنوان نیاز به نیروی مکانیکی نخواهند داشت.

تخت بیمارستانی مکانیکی

در تخت بیمارستانی مکانیکی کلیه تنظیمات شکن ها به صورت دستی انجام می شود. این تخت ها یکی از مقرون به صرفه ترین نوع از تخت های بیمارستانی بوده و برای استفاده در منزل جهت بستری بیماران مناسب می باشند.

ارتفاع تخت بیمارستانی

زمانی که صحبت از ارتفاع تخت می شود دقیقا به معنی فاصله بین سطح زمین و سطح تخت اشاره می گردد. تمامی تخت های بیمارستانی دارای قابلیت تنظیم ارتفاع می باشند.لازم به ذکر است که تنظیم ارتفاع تاثیر بسزایی در راحتی جا به جایی بیمار دارد. اگر بیمار شما به صورت مداوم در حال جا به جایی بوده و از تخت خود پایین می آید، تخت های با ارتفاع پایین گزینه مناسب تری برای شما می باشد.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی فلزی - تخت بیمارستانی مکانیکی

ریل های جانبی

امروزه تمامی تخت های بیمارستانی به جز تخت های معاینه دارای ریل های جانبی می باشند. این ریل ها از زمین خوردن بیماران جلوگیری نموده و به آن ها در برخاستن از سطح تخت کمک می نمایند. علاوه بر آن بیماران از ریل ها به عنوان تکیه گاه نیز استفاده می نمایند . از این رو بهتر است که ریل ها از فلزات درجه یک و توسط اتصالات مطمئن بر روی بدنه تخت ها نصب گردند. ریل ها می توانند بیماران را با خیال راحت در تخت نگه دارند. لازم به ذکر است که این ریل ها قابلیت جا به جایی داشته و بیماران می توانند در صورت نیاز به راحتی از تخت خارج و یا به تخت وارد شوند. در صورتی که بیمار شما دچار آلزایمر و یا احتلالات خواب می باشد وجود ریل ها ضروری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تخت بیمارستانی و انواع تخت بیمارستانی، آشنایی با تخت بیمارستانی صحرائی و انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرایی