پیشرفت تخت بیمارستانی

همانطور که می دانیم تخت بیمارستانی یا تختخواب بیمارستانی تختخوابی است که به طور خاص برای بیماران بستری و یا سایر بیماران نیاز به نوعی مراقبت های بهداشتی طراحی شده است. انواع تخت بیمارستانی هم برای راحتی و رفاه بیمار و هم برای راحتی کارکنان مراقبت های بهداشتی از ویژگی های ویژه ای برخوردار هستند.

دستاوردهای علمی اخیر و پیشرفت های فن آوری، نمایش گسترده ای از دستگاههای پزشکی جدید یا به روز شده را با عملکردهای کنترل شده بسیار تعبیه شده است. از دهه پایانی قرن بیستم، تخت خواب های پزشکی تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته و کارکردهای جدیدی را به خود اختصاص داده اند. در پانزده سال گذشته تغییرات به وجود آمده در فرآیند تولید تخت بیمارستانی، آن ها را به عنوان تخت خواب های هوشمند در بازار معرفی کرده است .

تخت های هوشمند و پیشرفته به طور فزاینده مشتری گرا بوده و به شدت بیان گر بهداشت، ایمنی، دوام، راحتی و سهولت استفاده می باشند.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی فلزی - تخت بیمارستانی مکانیکی

چرخ تخت بیمارستانی

چرخ ها امکان حرکت آسان تختخواب را چه در بخش های بیمارستان و چه در داخل اتاق فراهم می کنند. چرخ قابل قفل هستند و ایمنی بیمار را تضمین می کنند .

ارتفاع تخت بیمارستانی

ارتفاع تختخوابها را می توان در سر، پاها و تمام قد آنها بلند و پایین آورد. در تختخواب های قدیمی تر (تخت بیمارستانی مکانیکی) این کار با میل لنگ هایی که معمولاً در کف تخت وجود دارد انجام می شود، اما در تخت های مدرن این ویژگی الکترونیکی است (تخت بیمارستانی برقی). بالا بردن سر در بعضی از بیماران می تواند تنفس را تسکین دهد، یا ممکن است به دلایل دیگر برای بیمار مفید باشد. بالا بردن پاها می تواند به سهولت در حرکت بیمار به سمت هدست کمک کند و ممکن است در شرایط خاصی نیز لازم باشد.

کج شدن تخت بیمارستانی

برخی از تختخوابهای پیشرفته مجهز به ستونهایی هستند که به شیب تخت در هر طرف کمک می کنند. چنین کج شدن می تواند به جلوگیری از زخم های فشار برای بیمار کمک کند.

تخت زایمان

مادران نیز در طراحی جدیدترین تخت های بیمارستانی نقش بسزایی داشته اند . به تازگی تخت زایمان با تکنولوژی پیشرفته طراحی گردیده و برای مدیریت کلیه مراحل زایمان مجهز هستند به گونه ای که به مادران کمک می کنند تا موقعیت های طبیعی تری در حین زایمان داشته باشند . این تخت ها به راحتی به صندلی های زایمان تبدیل شده و دارای سیستم تنظیم ارتفاع در قسمت پشت و صندلی زایمان بوده و توسط محرک های برقی یا پدالی تنظیم می گردند. در تخت های زایمان با طراحی جدید ریل های جانبی ایمنی اضافه گردیده و پنل های کنترلر روی آن ها نصب می شود. علاوه بر موارد ذکر شده این تخت ها برای بهینه سازی کنترل عفونت های قارچی از فولادهای با روکش پودراپوکسی ساخته شده و در برابر اشعه ماورا بنفش، آسیب های مکانیکی و مایعات شوینده و ضد عفونی کننده مقاوم می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تخت بیمارستانی و آشنایی با تخت بیمارستانی صحرائی و انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحراییمی توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرائی