انتخاب تخت بیمارستانی مناسب

بیماران دارای مشکلات متفاوت بوده و به همین دلیل تخت هایی که در بخش های مختلف بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرند مشخصات و امکانات گوناگونی دارند .  تخت بیمارستانی نسبت به نیاز بیماران انتخاب می شوند و باید حتی الامکان علاوه بر رفع نیاز بیمار، موجب رضایت بیمار، همراه بیمار و پرستاران شود.

از آنجایی که بیمارستان را می توان به عنوان خانه دوم بیمار در نظر گرفت باید به عواملی مانند ایجاد احساس آرامش و آسایش بیمار در طول زمان درمان و زمان سپری شده در محیط بیمارستان توجه کرد و تمام عوامل تاثیر گذار بر ایجاد شرایط مناسب را فراهم نماییم.

عوامل موثر بر انتخاب و خرید تخت بیمارستانی مناسب

در ادامه عوامل موثر بر انتخاب تخت بیمارستانی و خرید تخت مناسب را ارائه می نماییم:

ریل جانبی تخت بیمارستانی

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر بر میزان رضایت بیمار و همراهش در زمان بستری، احساس امنیت بیمار می باشد. ریل کنارر تخت می تواند از افتادن بیمار جلوگیری کند. یکی از ویژگی های مهم این ریل ها متحرک بودنشان می باشد به طوری که در زمان های لازم می توان این ریل ها را به سمت پایین هدایت کرد تا بیمار برای پایین آمدن از تخت دچار مشکل نشود و پس از قرار گرفتن مجدد بیمار، ریل ها را به حالت اولیه برگرداند .

چرخ تخت بیمارستانی

چرخ ها امکان حرکت آسان تختخواب را چه در بخش های بیمارستان و چه در داخل اتاق فراهم می کنند. چرخ قابل قفل هستند و ایمنی بیمار را تضمین می کنند .

تنظیم ارتفاع تخت بیمارستانی

مهم ترین تفاوت میان تخت های بیمارستانی و تخت های معمولی قابلیت تنظیم ارتفاع آن ها می باشد. تخت های بیمارستانی به دو قسمت بالا تنه و پایین تنه تقسیم می شوند که هر کدام به صورت جداگانه قابل تنظیم می باشند . قسمت بالایی تخت ها در جا به جا کردن بیمار یا سازگار کردن تخت نسبت به محیط نقش بسزایی دارد. در تختخواب های قدیمی تر (تخت بیمارستانی مکانیکی) این کار با میل لنگ هایی که معمولاً در کف تخت وجود دارد انجام می شود، اما در تخت های مدرن این ویژگی الکترونیکی است (تخت بیمارستانی برقی ).

کج شدن تخت بیمارستانی

برخی از تختخوابهای پیشرفته مجهز به ستونهایی هستند که به شیب تخت در هر طرف کمک می کنند. چنین کج شدن می تواند به جلوگیری از زخم های فشار برای بیمار کمک کند.

شکن در تخت بیمارستانی

یکی دیگر از مشخصه های مهم تخت های بیمارستانی تعداد شکن موجود در تخت ها می باشد . تعداد شکن های موجود در این تخت ها نسبت به نیاز بیماران متفاوت خواهد بود.

در صورتی که این مشخصه اهمیت زیادی برای شما داشته باشد نیاز به انتخاب تخت بیمارستانی شکن دار و بررسی تعداد شکن تخت بیمارستانی می باشد.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی تمام ABS - تخت بیمارستانی برقی

موتور در تخت بیمارستانی برقی

با پیشرفت تکنولوژی اکثر تختهای بیمارستانی مجهز به سیستم های برقی می باشند و توسط پنلی که بر روی تخت ها نسب شده اند در حالت های مختلف تنظیم می شوند و کار را برای پرستاران و همراه بیمار آسان می کند.

در صورت نیاز به انتخاب تخت برقی بیمار می بایست مشخصات موتور تخت بیمارستانی را بررسی نمایید.

سایر امکانات تخت بیمارستانی

بعضی دیگر از تخت ها دارای امکاناتی که می توان وسایل ضروری مانند سرم و کیسه ادرار بیماران به آن ها نسب کرد . تخت ها باید قابلیت تحمل وزن بیماران را داشته باشند . از جمله مواردی که باید در زمان خرید تخت بیمارستانی به آن توجه کرد کیفیت و متریال استفاده شده در تولید تخت بیمار می باشد و قابلیت شستشوی تخت بیمارستانی و ضد عفونی آن باید مد نظر قرار بگیرد. همچنین تخت های بیمارستانی متحرک باید دارای چرخ گردان باشند تا در زمان جا به جایی و حرکت تخت روی سطوح مختلف دچار مشکل نشوند .

نحوه انتخاب تخت بیمارستانی برای منزل

زمانی که در جستجوی خرید یک تخت مناسب جهت نگهداری از بیمارتان در منزل هستید بهتر است که ابتدا نیازهای بیمارتان را ارزیابی نمایید تا مطمئن شوید که یک تخت با امکانات مناسب را جهت امنیت و راحتی بیمار خریداری می نمایند.

تخت زایمان

مادران نیز در طراحی جدیدترین تخت های بیمارستانی نقش بسزایی داشته اند . به تازگی تخت زایمان با تکنولوژی پیشرفته طراحی گردیده و برای مدیریت کلیه مراحل زایمان مجهز هستند به گونه ای که به مادران کمک می کنند تا موقعیت های طبیعی تری در حین زایمان داشته باشند . این تخت ها به راحتی به صندلی های زایمان تبدیل شده و دارای سیستم تنظیم ارتفاع در قسمت پشت و صندلی زایمان بوده و توسط محرک های برقی یا پدالی تنظیم می گردند. در تخت های زایمان با طراحی جدید ریل های جانبی ایمنی اضافه گردیده و پنل های کنترلر روی آن ها نصب می شود. علاوه بر موارد ذکر شده این تخت ها برای بهینه سازی کنترل عفونت های قارچی از فولادهای با روکش پودراپوکسی ساخته شده و در برابر اشعه ماورا بنفش، آسیب های مکانیکی و مایعات شوینده و ضد عفونی کننده مقاوم می باشند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تخت بیمارستانی و انواع تخت بیمارستانی، آشنایی با تخت بیمارستانی صحرائی و تخت بیمارستانی در منزل وسایر تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرایی