تخت بیمارستانی وسیله ای مناسب جهت نگهداری و مراقبت از بیماران و افراد سالخورده می باشد. تخت هایی که دارای شکن هستند توسط اهرم های دستی و یا تنها با فشردن یک دکمه از پنل ها تغییر حالت می دهند. این نوع تخت ها دارای 3 نوع مختلف می باشند. در واقع شکن به معنای امکان تغییر حالت قسمت های مختلف تخت در زوایای متفاوت می باشند. به طور کلی می توان گفت که تخت بیمارستانی شکن دار به دو مدل مکانیکی و برقی تقسیم می شوند. در این نوع از تخت ها با توجه به نیاز بیماران توسط اهرم های دستی و یا فشردن کلیدهای کنترل پنل های برقی توسط خود بیمار و یا همراهان و پرستارانشان شکن ها در زوایای مختلف قرار می گیرند. در زیر به مدل های مختلف این تخت ها اشاره خواهیم نمود.

تخت های شکن دار به 3 دسته کلی تقسیم می شوند:

  • تخت های تک شکن
  • تخت های دو شکن
  • تخت های سه شکن

تخت تک شکن

تخت های تک شکن از جمله تخت های پر استفاده در بیمارستان ها بوده و با توجه به نیاز بیماران در دو مدل لگن خور و ساده تولید می گردند. این تخت ها تنها قادر به تغییر زاویه در ناحیه سر بیمار می باشند. تخت های تک شکن دارای پایه های ثایت فلزی بوده که در قسمت زیر این پایه ها چرخ های فلزی جهت جا به جایی تخت ها نصب گردیده اند. تغییر حالت در این نوع تخت ها توسط اهرم های دستی صورت می گیرد. رویه این نوع تخت های بیمارستانی از جنس توری فلزی بوده و در قسمت تاج این تخت ها MDF به کار رفته است. تخت های تک شکن به دلیل قیمت مناسبشان فروش بیشتری دارند.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی فلزی - تخت بیمارستانی مکانیکی- تخت بیمارستانی یک شکن

تخت دو شکن

تخت های دو شکن دارای تجهیزاتی هستند که هم به پرستار در نگهداری بیمار کمک می کند هم این که به راحتی و رفاه بیمار کمک بسزایی می نماید. در این نوع تخت ها علاوه بر تغییر حالت در قسمت سر بیمار امکان تغییر زاویه در قسمت زیر پای بیمار وجود دارد. این نوع تخت ها برای بیمارانی که از ناحیه پا دچار آسیب گردیده اند مناسب هستند. در این مدل تخت ها تغییر حالت در زوایای مختلف به صورت مکانیکی و برقی صورت می گیرد. این نوع تخت ها دارای بستر فلزی محکم بوده و تحمل وزن بیماران سنگین را خواهند داشت. تخت بیمارستانی دو شکن هم دارای چرخ های فلزی برای سهولت در جا به جایی می باشند.

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی - کد 106 - تخت بیمارستانی صحرایی

تخت سه شکن

تخت های بیمارستانی سه شکن از جمله تخت های پیشرفته برقی بوده و برای مراقبت های طولانی مدت از بیماران در منزل و یا مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. تخت های سه شکن دارای موتورهای قدرتمندی جهت تنظیم ارتفاع شکن ها و ارتفاع تخت می باشد. در تخت سه شکن صحرایی از موتورهای ضد آب استفاده گردیده که از نگرانی های ناشی از شستشوی تخت و یا شستشوی بیمار بر روی تخت می کاهد. این نوع تخت ها علاوه بر قابلیت تغییر حالت در قسمت سر و پای بیمار دارای قابلیت تغییر حالت در قسمت میانی تخت بوده همچنین این تخت ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع کلی تخت نیز می باشند. قدرت جا به جایی شکن های این نوع تخت ها 185 کیلوگرم می باشد. تخت های سه شکن در دو مدل مکانیکی و برقی ارائه گردیده است.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی ABS - تخت بیمارستانی برقی - تخت بیمارستانی سه شکن

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تخت بیمارستانی صحرایی، انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای اطلاع از نکات خرید تخت بیمارستانی و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی و تخت بیمارستانی مناسب برای منزل با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرایی