تخت ژنیکولوژی یکی از انواع تخت بیمارستانی می باشد که برای چکاپ بانوان مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر بیمارستان در مطب ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

کارایی تخت ژنیکولوژی

در واقع این نوع تخت ها کاربرد زیادی در پزشکی زنان و بررسی مشکلات بانوان دارند. این نوع تخت ها با طراحی ارگونومیک خاص و منعطفی که دارند سبب آسان تر شدن معاینه زنان می گردند.

این نوع تخت ها در زایمان طبیعی کاربرد فراوانی دارند. در واقع این این تخت ها مناسب ترین حالت را برای قرار گرفتن بدن ایجاد نموده تا پزشک متخصص یا ماما بتواند معاینه را به بهترین و دقیق ترین حالت ممکن انجام دهد.

تخت ژنیکولوژی | تخت معاینه زنان | کد 110 | تخت بیمارستانی صحرایی

مشخصات تخت ژنیکولوژی

تخت زایمان یا ژینوکولوژی دارای بدنه فلزی و استیل بوده که باعث دوام و استحکام بیشتر آنها در برابر فشار و جابجایی می گردد. آنها معمولا دارای 2 یا 3 شکن برای استفاده در حالات مختلف بیماران می باشند. این نوع تخت ها دارای جاپایی هایی از جنس ABS می باشند که قابل چرخش بوده و برای راحتی بیمار در زمان معاینه در نظر گرفته شده است. جاپایی های از نوع ABS صرفا در این نوع تخت ها مشاهده گردیده و در دیگر مدل های تخت های بستری بیمارستانی وجود نداشته . همچنین لازم به ذکر است که آن ها قابل شست و شو وضدعفونی می باشند.

تشک به کار رفته در این نوع از تخت ها از فوم طبی 5 تا 10 سانت بوده که توسط رویه های چرم مصنوعی پوشانده شده است. آنها علاوه بر راحتی دارای طول عمر بالایی نیز می باشند. بدنه این نوع تخت ها توسط رنگ های الکترواستاتیک پوشانده گردیده که باعث مقاومت آنها در برابر شست و شو و مواد ضدعفونی گردیده و ضد عفونی کردن آنها در برابر آلودگی ها را آسان می نماید. تنظیم شکن پشتی این صندلی ها توسط تسمه های شانه ای صورت می گیرد. تخت های ژنیکولوژی در دو نوع ساده و برقی تولید می گردند.

اجزای تخت ژنیکولوژی

این نوع تخت ها از 3 بخش تکیه گاه  ونشیمن گاه  و محل قرارگیری پاها تشکیل شده است. تخت های ژنیکولوژی جهت رفاه حال بیماران دارای عرض 60 سانت بوده و دارای جای دست می باشند. در بعضی از انواع این تخت ها امکان اتصال تجهیزاتی چون ظرف جمع آوری مایعات فیزیولوژیک و مایعات حاصل از شست و شوی بیمار و مسکن های گازی و … قرار دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تخت بیمارستانی و آشنایی با تخت بیمارستانی صحرائی و انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرائی