تخت بیمارستانی برای منزل

استفاده از تخت بیمارستانی در خانه

تخت های بیمارستانی برای استراحت بیمار در طول 24 ساعت مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی از مواقع وضعیت جسمی بیمار نیاز مبرم به بستری در بیمارستان نداشته و می توان با انتقال بیمار به خانه و تهیه تخت بیمارستانی در منزل به کاهش هزینه ها کمک بسزایی کرد.

در واقع منازل شخصی بهترین مکان برای تأمین آسایش و آرامش بیمار و بوده و سپری کردن دوره درمان در منزل باعث خواهد شد که بیمار با آرامش بیشتر مراحل درمان خود را طی کند. در بسیاری از موارد، استفاده از تخت بیمارستانی برای سالمندان و بیماران به منظور تأمین راحتی و حفظ امنیت فرد ضروری می باشد. انواع تخت بیمارستانی به دلیل ابعاد استاندارد و برخورداری از محافظ های ریلی به بیمار حس امنیت و آرامش بیشتری را می دهد. در واقع ایمنی بیمار در تخت بیمارستانی بیشتر از تخت خواب معمولی می باشد.

در واقع تخت بیمارستانی فقط در بیمارستان ها استفاده نمی شود بلکه از این تخت ها می توان در منازل نیز استفاده نمود.

برتری تخت بستری بر تخت خواب خانگی

تخت بستری به دلیل امکاناتی که دارد برای بیماران بستری شده در منزل مناسب تر و راحت تر از تخت خواب های خانگی می باشد. بنابر نیاز بیمار می توان از نمونه های متفاوت این تخت ها استفاده نمود. به طور مثال در بعضی از بیماران نیاز به تخت های ساده یا گاهی در بیمارانی که دچار شکستگی های زیادی می باشند نیاز به تخت شکن دار و برای مثال تخت سه شکن می باشد. در بیماران با شکستگی های پا و یا جراحی های ساده نیاز به حدود یک ماه بستری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت تخت بیمارستانی و تخت خواب معمولی و مزایای انواع تخت بیمارستانی شکن دار و تفاوت تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی از مقاله مربوطه بازدید فرمایید.

 

تخت بیمارستانی برقی در منزل

تخت برقی بیمار به دلیل سهولت استفاده، گزینه مناسبی برای استفاده خانگی می باشند. تخت برقی بیمار برای داشتن موقعیت های مختلف از سیستم برقی استفاده کرده و به دلیل استفاده از الکتروموتورهای DC بدون خطر برق گرفتگی می باشند. این تخت ها را می توان به وسیله ریموت کنترل هایشان از راه دور کنترل کرد. تحمل وزن تخت های برقی 350 کیلوگرم بوده و دارای قیمت گران تری نسبت به سایر تخت ها می باشند .

از نمونه تخت های بیمارستانی برقی سه شکن تجهیزات پزشکی صحرائی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخت بیمارستانی سه شکن برقی – کد 101

تخت بیمارستانی سه شکن برقی – کد 102

 

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی تمام ABS - تخت بیمارستانی برقی

تخت بیمارستانی مکانیکی در منزل

در این نوع تخت تغییر ارتفاع تخت و تغییر موقعیت به صورت دستی انجام می شود. بنابراین اگر شرایط بیمار به گونه ای باشد که نیاز به تغییر حالت دائم نداشته باشد تخت بیمارستانی مکانیکی مناسب می باشند. شرایط پرستار بیمار در انتخاب تخت تاثیر گذار خواهد بود، به گونه ای که در صورتی که پرستار سالمند نباشد کار با هندل های دستی به منظور تغییر شکن بدون مشکل انجام خواهد شد.

از نمونه تخت های بیمارستانی مکانیکی تجهیزات پزشکی صحرایی می توان نمونه های زیر را نام برد:

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی – کد 103

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی – کد 104

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی – کد 105

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی – کد 106

تخت بیمارستانی دو شکن مکانیکی – کد 107

تخت بیمارستانی یک شکن مکانیکی – کد 108

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی فلزی - تخت بیمارستانی مکانیکی- تخت بیمارستانی دو شکن

 

انتخاب تخت بیمارستانی برقی یا دستی برای منزل

استفاده از تخت بیمارستانی دستی در منزل، هزینه کمتری را تحمیل می کند. اما استفاده از تخت بیمارستانی برقی منجر به هزینه بیشتری خواهد شد که این هزینه به علت فراهم شدن راحتی بیشتر و امکانات بهتر برای بیمار می باشد.

قیمت تخت بیمار

قیمت تخت بیمارستانی نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر انتخاب تخت مناسب می باشد. مواد مورد استفاده در تخت بیمارستانی بر قیمت آن تاثیر می گذارد.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی ABS - تخت بیمارستانی برقی - تخت بیمارستانی سه شکن

 

مزایای تخت بیمارستانی در منزل

امنیت تخت بیمارستانی

یکی از بزرگترین فواید داشتن تخت بیمارستانی، افزایش ایمنی برای استفاده کننده است. در حالی که بیمار روی تخت است می توان تخت را به وسیله ی چرخ ها با توجه به مکانیزم قفل آن ها، به اطراف حرکت داد. این بدان معناست که شما می توانید بیمار را به اتاق های مختلف منتقل کنید و زمانی که چرخ ها قفل هستند، خیالتان از بابت حرکت نکردن تخت آسوده باشد.

ایمنی تخت بیمارستانی با توجه به وجود ریل و حفاظ جانبی نیز تامین می شود. و با توجه به این که تخت بیمارستانی فول، دارای قابلیت تنظیم ارتفاع تخت است، برای انتقال به ویلچر یا سایر وسایل حمل و نقل، مشکل کمتری به وجود می آید.

انطباق پذیری تخت مریض

داشتن تخت بستری در منزل برای افرادی که نیاز به انتقال به ویلچر، واکر و … دارند کار را راحت تر کرده است. با توجه به اینکه نیاز به استفاده از میز غذاخوری بر روی تخت  می باشد یا وسایل بهداشتی و درمانی دیگری ممکن است مورد نیاز باشد، تخت بیمارستانی انطباق بیشتری با آنها دارد.

راحتی همراهان و مراقبان بیمار

یکی دیگر از این مزایا این است که کار مراقبان و محافظان بیمار ساده تر می شود . نه تنها تخت های بیمارستانی به راحتی جابجا می شوند بلکه با توجه به قابلیت تنظیم زاویه تخت، تغییر شکن به راحتی اتفاق می افتد.

تخت بیمارستانی صحرائی - تخت بیمارستانی فلزی - تخت بیمارستانی مکانیکی

خرید تخت بیمارستانی منزل

 تهیه فهرستی از قابلیت های مورد نیاز

زمانی که تصمیم به خرید تخت بیمارستانی خانگی می گیرید با انواع متفاوتی از تخت ها روبرو می شوید. این تخت ها دارای امکانات متفاوتی بوده و گاهی از مواد اولیه متفاوتی تولید گردیده اند. از این رو بهتر است از قبل لیستی از امکانات و قابلیت های مورد نیاز خود تهیه نمایید. این لیست می تواند شامل مواردی مانند:

  • نیاز به تخت برقی یا مکانیکی
  • میزان شکن مورد نیاز
  • نیاز به ریل و حفاظ جانبی
  • نیاز به قابلیت تنظیم ارتفاع
  • جنس تخت و رنگ آن

 در نظر گرفتن ارتفاع تخت

ارتفاع تخت به معنای فاصله کف تخت تا سطح زمین می باشد. در زمان خرید، ارتفاع تخت یکی ار مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت نمایید. در تخت های با قابلیت تنظیبم ارتفاع، ارتفاع از 40 تا 80 سانت می تواند متغیر باشد. در تخت هایی که این قابلیت را ندارند ارتفاع تخت 80 سانتی متر می باشد. شما می توانید با تهیه تخت مریض سفارشی ارتفاع مورد نیاز خود را داشته باشید.

وضعیت بیمار

بعضی از بیماران دارای شرایط هستند که نیاز به جا به جایی زیادی داشته و روزانه چندین بار از روی تخت پایین می آیند. برای این نوع از بیماران تخت های با ارتفاع پایین یا تخت هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع مناسب تر می باشند. برخی از بیماران نیاز به جابجایی و تغییر زاویه دارند برای این بیماران باید تعداد شکن مناسبی انتخاب نمایید. ضمنا در بیمارانی که سطح هوشیاری پایین داشته و خطر سقوط از تخت را دارند علاوه بر لزوم استفاده از ریل جانبی، تخت های سفارشی با ارتفاع 25 تا 30 سانت گزینه مناسب تری خواهند بود.

کیفیت مواد اولیه تولید

تخت های بیمارستانی برای بیماران مورد استفاده قرار می گیرد. این تخت ها جزء تجهیزات هتلینگ بوده و سالیان زیادی مورد استفاده قرار می گیرند، به همین دلیل کیفیت اولیه مهم ترین فاکتور می باشد. بهتر است زمانی که برای تهیه تخت بیمارستانی اقدام می نمایید به غیر از قیمت، به کیفیت تخت ها نیز توجه نمایید. تخت های با کیفیت مواد اولیه پایین نه تنها به بیماران کمک نخواهند کرد بلکه می توانند آسیب جدی ایجاد کند.

تجهیزات مورد نیاز برای نصب روی تخت

برخی از بیماران با توجه به شرایط خاصی که دارند نیازمند امکانات متفاوتی می باشند. تخت های بیمارستانی با انواع گوناگون قابلیت نصب تجهیزاتی را بر روی خود دارند. شما باید با توجه به نیاز بیمار به تجهیزات اضافی و با آگاهی کامل از امکانات تخت، انتخاب و خرید نمایید.

خرید از تولید کننده برتر

بهتر است تخت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر خریداری نمایید. در صورتی که می خواهید انواع مختلف تخت را مورد بررسی قرار دهید تا انتخاب مناسبی داشته باشید، باید به فروشگاه هایی مراجعه نمایید که با کیفیت ترین و مرغوب ترین تخت های موجود در بازار را در اختیار شما قرار دهند. تخت های با کیفیت مرغوب دارای گارانتی می باشند. گارانتی یکی از مهم ترین خدماتی است که باید تخت مورد نظرتان دارا باشد.

صنایع پزشکی صحرایی با بیش از 15 سال سابقه تولید، با تولید انواع تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی یکی از خوشنام ترین مراکز فروش تخت بیمارستانی در ایران می باشد.

انتخاب تعداد شکن مناسب

تخت تک شکن مناسب برای استفاده توسط بیمارانی می باشد که مدت کوتاهی نیاز به بستری داشته و توانایی حرکت و تأمین نیازهای اولیه خود را دارند.

تخت دو شکن قابلیت تنظیم و تغییر حالت در ناحیه سر و پا را داشته و برای بیمارانی که محدودیت حرکت دارند تأمین کننده آسایش بوده و از ورم پاها جلوگیری می کنند.

تخت سه شکن علاوه بر تغییر حالت در ناحیه سر و پا دارای قابلیت تغییر زاویه کمر و زانو هستند. این تخت ها برای بیمارانی که مدت زمان بیشتری  نیاز به بستری دارند و یا جراحی های ارتوپدی انجام داده اند، بسیار مناسب هستند زیرا تغییر زاویه تخت و یا تغییر شکن در تخت این بیماران بسیار ضروری است.

صنایع پزشکی صحرایی با بیش از 15 سال سابقه تولید، با تولید انواع تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی یکی از خوشنام ترین مراکز فروش تخت بیمارستانی در ایران می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تخت بیمارستانی و تخت بیمارستانی برای منزل، آشنایی با تخت بیمارستانی صحرائی، انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید برای اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی دستی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید.
 

 

انواع تخت بیمارستانی صحرائی

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم