گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که بیمار به جای بستری شدن در بیمارستان، بستری در منزل را ترجیح می دهد. بد نیست که بدانید با توجه به شرایط موجود، بستری شدن در منزل به مراتب بهتر از بیمارستان می باشد. بیمارانی که دوره نقاهت خود را با استفاده از تخت بیمارستانی خانگی می گذرانند از راحتی و آسایش بیشتری برخوردار هستند.

تخت بیمارستانی خانگی

بیماران زیادی هستند که قادر به انجام فعالیت های شخصی خود نیستند. در بعضی از مواقع این بیماران حتی توانایی جا به جا شدن را ندارند. به همین دلیل تولید کنندگان تخت های بیمارستانی تخت هایی را تولید نموده اند که به بیمار در برطرف کردن نیازهای خود کمک نموده و باعث می شود که ان ها احساس راحتی نمایند. تخت های بیمار خانگی از حفاظ جانبی محکم و قابل اطمینانی برخوردار بوده که ترس بیمار از افتادن را برطرف می کند. ابعاد این نوع از تخت ها نیز مناسب برای یک استراحت امن توام با آرامش، مناسب می باشد. چرخ های قرار گرفته شده در زیر پایه های این تخت ها موجب راحت شدن جا به جایی در انواع سطوح گردیده است.

تخت بیمارستانی سه شکن مکانیکی - کد 106 - تخت بیمارستانی صحرایی

انواع تخت خانگی بیمار

تخت های بیمارستانی قابلیت جا یه جایی در زوایای مختلف و تنظیم ارتفاع دارند. معمولا این تخت ها توسط اهرم ها و یا موتورهای الکتریکی می توانند شیب مورد دلخواه بیمار را در نواحی مختلف ایجاد نمایند. تخت های بیمار خانگی معمولا به هر دو صورت مکانیکی و برقی می باشند. تخت های بیمارستانی در مدل های یک شکن، دو شکن و سه شکن در بازار موجود می باشند.

تخت های یک، دو و سه شکن

یکی از قابلیت های تخت های بیمارستانی این است که قسمت سر و پشتی آن ها توسط اهرم یا به صورت برقی قابل تنظیم می باشند. به این قسمت هایی که قابلیت جا به جایی دارند شکن می گویند. تخت هایی که تنها قابلیت جا به جایی و تغییر زاویه در یک نقطه را دارند تک شکن می گویند. اما در تخت های بیمارستانی مدل هایی موجود هستند که علاوه بر ناحیه سر می توانند در ناحیه پاها تغییر زاویه ایجاد نمایند این نوع تخت ها را دو شکن و آن هایی که علاوه بر ناحیه ساق پا و سر در ناحیه ران پا تغییر زاویه ایجاد می نمایند سه شکن می گویند. در مدل های دستی تغییر شکن ها توسط اهرم های دستی صورت می گیرد و در مدل های برقی توسط چند دکمه ساده تغییرات به صورت برقی صورت می پذیرند.

انتخاب تخت خانگی مناسب

یکی از مهم ترین تصمیم هایی که باید گرفت انتخاب تخت مناسب برای بیمارتان خواهد بود. این بحث مهم و چالش برانگیز را می توان با توجه به نیازهای بیماران به راحتی حل نمود. در زمان انتخاب تخت مناسب برای منزل تنها کافی است با آگاهی کامل از نیازهای بیمارتان و با مشورت پزشک معالج، تخت مناسب را انتخاب نمایید. به طور مثال اگر بیمار شما دارای کهولت سن است و ناچار است مدت زمان زیادی را روی تخت بیمارستانی خانگی سپری کند تخت های سه شکن بهترین گزینه می باشند. زیرا این تخت ها با کمک شکن ها تمامی حالات نشسه، دراز کشیده و …. را برای بیمار مهیا می سازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با  تخت بیمارستانی صحرایی، انواع تخت بیمارستانی صحرائی و تجهیزات بیمارستانی صحرایی می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید یا برای مطالعه نکات خرید تخت بیمارستانی مخصوصا تخت بیمارستانی برای منزل و مشاوره و اطلاع از قیمت تخت بیمارستانی با شماره 02166410796 تماس حاصل فرمایید. می توانید از صفحات مربوطه بازدید بفرمایید.

انواع تخت بیمارستانی صحرایی